Zarząd

Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2021/2022

Agnieszka Manikowska

prezes

Pochodzę z Kujaw i obecnie studiuję chemię biomedyczną już III rok. Odkąd pamiętam chemia była obszarem nauki, który mnie fascynował. Swoją przyszłość wiążę z obszarem nauk sądowych i kryminalistycznych. Działalność w NKCh daje mi możliwość częstszego obcowania z laboratorium, kształcenia swoich technik pracy z odczynnikami, a także pozwala mi nawiązać wiele chemicznych znajomości.

Emilia Mykowska

wiceprezes

Pochodzę z Bydgoszczy i jestem studentką III roku chemii biomedycznej. Od najmłodszych lat interesowały mnie nauki ścisłe, a zwłaszcza chemia i matematyka. W wolnych chwilach spędzam czas na czytaniu książek i graniu w gry komputerowe. Jestem aktywnym członkiem Koła od I roku studiów, dzięki czemu uczestniczyłam w licznych warsztatach i pokazach chemicznych dla najmłodszych, a wyjazdy na konferencje pozwoliły mi nawiązać wiele znajomości.


Daria Łada

wiceprezes

Pochodzę z Piątnicy i obecnie jestem na III roku studiów chemicznych. Od dzieciństwa uwielbiam nauki przyrodnicze, zawsze fascynowały mnie eksperymenty, a Gdańsk skradł moje serce. Właśnie dlatego tu jestem. Większość czasu poświęcam na naukę, ale w wolnej chwili chętnie szkicuję, czytam lub oglądam seriale. W kole naukowym najbardziej lubię organizację warsztatów i pokazów, na których mogę przybliżyć świat chemii najmłodszym oraz nawiązywanie nowych kontaktów z chemikami z całej Polski.