DNI OTWARTE WYDZIAŁU CHEMII UG

Dni Otwarte Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego umożliwiają odwiedzenie budynku, obejrzenie sal dydaktycznych oraz laboratorium, a także zapoznanie się z badaniami prowadzonymi na Wydziale. Podczas wydarzenia organizowane są warsztaty, pokazy oraz wykłady przybliżające nauki chemiczne.


CHEMIŁAJKI

Chemiłajki są corocznym wydarzeniem odbywającym się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego na początku grudnia. Tego dnia najmłodsi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach chemicznych oraz pokazach, a także brać udział w innych atrakcjach przebiegających w świątecznym nastroju.


CHEMIWEEN

Zorganizowane przez NKCh wydarzenie tematyczne skierowane przede wszystkim do studentów i pracowników Wydziału Chemii było okazją do świetnej zabawy. Tego wieczoru zainteresowani wkroczyli do mrocznego świata potworów i duchów. Nie zabrakło dymiących dyń, słodkich psikusów i ciekawych konkursów.


DZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Dzień Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Gdańskim to wydarzenie organizowane w ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Specjalnie przygotowane zgodnie z hasłem przewodnim wykłady oraz warsztaty mają na celu promowanie działań proekologicznych i idei zrównoważonego rozwoju.


BAL CHARYTATYWNY W SHERATONIE (FUNDACJI TRZEBA MARZYĆ)

W ramach działalności charytatywnej Naukowe Koło Chemików co roku wspiera organizację Charytatywnego Balu Przebierańców Fundacji Trzeba Marzyć. Członkowie zapewniają atrakcje w postaci fascynujących doświadczeń chemicznych i pomagają w przeprowadzeniu zbiórki funduszy. Całkowity dochód przeznaczony zostaje na spełnianie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu.


WARSZTATY W CENTRACH HANDLOWYCH

Naukowe Koło Chemików na bieżąco organizuje pokazy doświadczeń chemicznych dla dzieci i ich rodziców w galeriach handlowych. Dotychczasowe tematy podejmowane to min. „Chodź pomaluj mój świat chemicznie”, „Czary mary, czyli chemia”, „Mroźna chemia”, „Kuchenne rewolucje”, „Zabawa kolorami”, „Niezwykłe reakcje chemiczne”, czy „Groźna i mroźna chemia”


WARSZTATY NA SCIENCE-COM

Naukowe Koło Chemików zorganizowało oraz współprowadziło warsztaty chemiczne dla uczniów gimnazjów i liceów w Centrum Nauki Experyment, w Gdyni podczas wydarzenia ScienceCom 2019. Zaprezentowano tam pokaz pt. „Jak poderwać kobietę chemika?” oraz dwa pokazy: „Materia energia i przemiana, czyli: Uwaga! Chemik w laboratorium” oraz „Ciekawe doświadczenia chemiczne w laboratorium”.


WARSZTATY W SZKOŁACH I DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Warsztaty wyjazdowe w szkołach w Gdańsku oraz innych pomorskich miejscowościach to możliwość zaprezentowania najmłodszym najciekawszych doświadczeń chemicznych, czyli pokazanie chemii od strony praktycznej z udziałem kolorowych odczynników, ciekłego azotu oraz produktów codziennego użytku, takich jak soda oczyszczona, ocet czy mąka ziemniaczana! Ich celem jest zarażenie dzieci pasją do nauki oraz chemii.


TARGI AKADEMIA

Targi Akademia są wydarzeniem mającym na celu zapoznanie zapoznanie maturzystów z Uczelnią. Tego dnia przyszli studenci mają możliwość porozmawiania z doradcami zawodowymi oraz innymi ekspertami, pomagającymi w wyborze uczelni oraz kierunku studiów.