Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Gdańskiego jest organizacją studencką działającą już od 1964 roku! Początki koła sięgają działalności przy Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku, następnie przy Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii, aż w końcu przy Wydziale Chemii (ul. Sobieskiego 18, a następnie ul. Wita Stwosza 63 w Gdańsku).

Każdy student niezależnie od kierunku i stopnia studiów oraz przynależności do Wydziału może być członkiem Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Gdańskiego. Nasi członkowie głównie studiują chemię, ale również biznes chemiczny, czy archeologię! Wystarczy interesować się podejmowaną przez Koło tematyką oraz zgłosić się! Kandydatów odsyłamy do karty „Dołącz do NAS” u góry w menu.

Chemia to nasza pasja! Dlatego w ramach działalności Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu Gdańskiego członkowie mogą realizować swoje cele oraz pomysły, związane z chemią.
„Prawie całe życie można opisać w terminach chemicznych. Miłość to fizyka i chemia” ~ Severo Ochoa, biochemik, genetyk i biolog molekularny

Haha – śmiech to zdrowie, a my śmiejemy się na okrągło! Nie tylko jesteśmy organizacją, ale również zgraną ekipą, która w razie potrzeby pomaga sobie oraz wspiera. Naukowe Koło Chemików jest miejscem, gdzie można spędzić najlepsze lata swojego życia, poznać przyjaciół na wiele lat i odkryć prawdziwe powołanie do chemii.

Jedną z działalności NKCh UG jest szeroko rozumiana popularyzacja nauki, która przejawia się poprzez:

• organizację warsztatów i pokazów dla dzieci i młodzieży;
  • produkcje filmów pokazowych;
  • tworzenie „Wielkiej Księgi Doświadczeń” – lektury dla nauczycieli z przepisami ciekawych eksperymentów

oraz działalność naukowa wykonywana poprzez:

• udział w konferencjach naukowych min.: Ogólnopolska Szkoła Chemii, Zjazdy Studenckiej Sekcji PTChem, Wrocławskie Studenckie Sympozjum Chemiczne, Ogólnopolska Konferencja UWiedzenią Chemią, Chemia-Biznes-Środowisko, Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne;
  • organizacja konferencji naukowych: Chemia-Biznes-Środowisko „ChemBiŚ” (razem z KNOŚ, KNBCh, RSS WCh UG) oraz Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne (razem z BSCh oraz RSS WCh UG;
  • badania naukowe w ramach projetkNKCh: KLIMATYCZNI
  • udział w warsztatach i szkoleniach dla samorealizacji